«Καθάρισε» ο Τριμμάτης για Ατρόμητο

Με δύο γκολ του Τριμμάτη ο Ατρόμητος νίκησε με 2-0 την ΑΕΛ στο δημοτικό του Ρουφ.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από την ομάδα της Λάρισας και από το πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να τελειώσουν ουσιαστικά το θέμα νίκη στον αγώνα.

Στο 10ο λεπτό ο Τριμμάτης έκανε το 1-0 με σουτ μέσω από την περιοχή, ενώ με τον ίδιο τρόπο ξανά ο Τριμμάτης στο 35′ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Ο Ατρόμητος στη συνέχεια είχε αρκετές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, χωρίς όμως να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε και έμεινε το 2-0.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Ιωαννίδης, Νταούλιας, Λώλος, Παπαδογιωργάκης, Στρούγγης, Ιμέρι, Νταβιώτης, Λαζαρίδης, Τριμμάτης, Ρούνης, Τσεκερίδης, ενώ μπήκαν και οι Χιλάι, Νιτσάκης, Ξενοπανάγος.

ΑΕΛ (Μπάμπης Παναγούλης): Μπίλτζης, Καραμπίνας, Λυκουργος, Καλούσης, Καρατάσιος, Βαφειάδης, Πλατάνας (46′ Καραθάνος), Μπιγκάνος (46′ Κουσσιός), Νούσιος, Μακρής, Σάλταρης (60′ λ.τρ. Κυρμιτζής).