Και με δέκα… πετούσε η ΑΕΚ!

Άνετη νίκη για την ΑΕΚ εντός έδρας απέναντι στη Βέροια με 4-0, για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague K20. Με τους «κιτρινόμαυρους» στα τελευταία ματς να δείχνουν βελτιωμένοι σε σχέση με προηγούμενους αγώνες, ενώ κόντρα στη Βέροια άντεξε και για παραπάνω από ένα ημίχρονο έχοντας αριθμητικό μειονέκτημα!

Μόλις στο 2′ οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να προηγηθούν με το γκολ του Σπηλιώτη, ενώ στο 25′ ο Βλαχομήτρος έκανε το 2-0! Στο 38′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα από την ΑΕΚ ο Βλαχομήτρος, αλλά αυτό δεν επηρέασε τους γηπεδούχους οι οποίοι σημείωσαν άλλα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, ο Λίτσι στο 77′ σημείωσε το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 86′ ο Σπηλιώτης πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση.

ΑΕΚ (Νίκος Παναγιωταράς): Χατζηεμμανουήλ, Ασπρογιάννης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης (78’ Αρβανίτης), Γιαννούτσος, Μπάμπης, Λίτσι (78’ Μεσσήνης), Λημνιός, Τσέλιος, Σπηλιώτης (71’ Ψάνης), Βλαχομήτρος.

ΒΕΡΟΙΑ: Μπλατσιώτης, Γουμπιός, Xhani, Ευθυμιάδης, Λουκίδης, Τρούπκος, Βατμανίδης, Δόρης (79’ Τσουλχάη), Αϊραντζής, Τσιότρας (45′ Βασάρας), Μτσεντλισβίλι.