Καλή εμφάνιση και άνετη νίκη για Παναιτωλικό

Εκμεταλλεύτηκε την έδρα του ο Παναιτωλικός απέναντι στην Κέρκυρα, στο ματς της 4ης εξ αναβολής αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Superleague Κ15. Οι Αγρινιώτες νίκησαν σχετικά εύκολα τους «Φαίακες» με σκορ 5-0.

Ο Τρομπούκης άνοιξε το σκορ στο 22′, ενώ ο ίδιος μετά από τέσσερα λεπτά σημείωσε το 2-0! Στο 44ο λεπτό του αγώνα ο Βλάχος «έγραψε» το 3-0 και στο 54′ έγινε το 4-0, για να διαμορφώσει ο Βασίλας στο 61′ το τελικό 5-0.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Αλέξανδρος Ρήγας): Ραγιάς, Βασίλας, Παχνής, Ντζάλας (62′ Πλιάτσικας), Χρήστου, Σοροβός, Βλάχος (62′ Αναστασίου), Ντάβανος (62′ Τσιακούμης), Τρομπούκης (52′ Παπαδήμας), Κρανιώτης, Σαράκης (52′ Αλομπισάτ).

ΚΕΡΚΥΡΑ (Τάσος Μοναστηριώτης): Τσέχου, Σκορδίλης, Αγάθος, Μέριανος, Καπετάνης, Μιχαλάς, Λιάγος, Λευτεριώτης, Χανδρινός, Στεργίου, Σαγιάς, ενώ αγωνίστηκαν και οι Φυτούρης, Βλασερός, Κουτσούρης, Νταρλιανής, Μπραχιματάι.