Τελευταiα Νeα:

Καλή εμφάνιση και με το… δεξί η Λάρισα!

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο η ΑΕΛ κατάφερε να νικήσει τη Βέροια στο Αλκαζάρ με 2-0, στο πλαίσιο της εξ αναβολής 1ης αγωνιστικής της Superleague K20. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και έτσι μπόρεσαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να φτάσουν στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης.

Από την άλλη η Βέροια φάνηκε μόνο στα πρώτα λεπτά, όποτε και απείλησε τον αντίπαλό της με την ευκαιρία του Ιακωβίδη στο 8′, αλλά ο Παϊτέρης ενήργησε σωστά και έδιωξε σε κόρνερ. Η απάντηση της ΑΕΛ ήταν να προηγηθεί στο ματς!

Συγκεκριμένα, στο 13′ ο Παπαγεωργίου εκτέλεσε κόρνερ και ο Χατζής με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το 1-0! Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους σκορ.

Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν στο 60′ ο Καραλούλης δοκίμασε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή της Βέροιας και ο Σαφαρίκας ανήμπορος να αντιδράσει είδε την μπάλα στην εστία του!

Α.Ε.Λ. (Μίλτος Ζιάκας): Παϊτέρης, Γ. Κυρίτσης, Αναγνώστης, Καλούσης, Καρατάσιος, Παπαγεωργίου (80′ Μακροβασίλης), Νούσιος (88′ Μορφάκης), Α. Κυρίτσης, Τζέκας (83′ Μαστακούλης), Καραλούλης, Χατζής.

ΒΕΡΟΙΑ (Απόστολος Τερζής): Σαφαρίκας, Πατσιαβούρας, Ευθυμιάδης, Παντέλογλου (23′ λ.τρ. Διραντζής), Κουμπαρόπουλος, Πέλκας (87′ Τρούπκος), Βασάρας (77′ Λουκίδης), Στυλίδης, Καραγιάννης, Ιακωβίδης, Τσότρας.

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα athleticlarissa.gr.