Καλύτερη η ΑΕΚ, 4-1 τον Παναθηναϊκό!

Η ΑΕΚ πήρε το ντέρμπι της αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Super League K15, με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό! Οι «κιτρινόμαυροι» νίκησαν με 4-1 εντός έδρας, παίρνοντας τους τρεις βαθμούς.

Ο Κόντος στο 35′ και 40′ για τους γηπεδούχους σημείωσε το 2-0, με τον Παναθηναϊκό στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43′ να μειώνει σε 2-1 με τον Καλοσκάμη.

Και πάλι όμως η ΑΕΚ ανέβασε στροφές και μέσα σε δύο λεπτά διαμόρφωσε το τελικό 4-1! Στο 50′ ο Χαλίλι «έγραψε» το 3-1 και δύο λεπτά μετά έγινε το 4-1 από τον Ντέλα!

Μάλιστα οι «κιτρινόμαυροι» είχαν δοκάρι με τον Παπαθανασίου και στο 15′ του ματς ο Κυρσανίδης δεν μπόρεσε να σκοράρει από εκτέλεση πέναλτι με τον Δρανδράκη να αποκρούει.

ΑΕΚ (Πέτρος Τασουνίδης): Παναγιωτίδης, Χαλίλι, Αντωνόπουλος, Καραγιαννίδης (72′ Μαχαίρας) Παπαδόπουλος, Κυρσανίδης (50′ Αγγελόπουλος) Τσίρης, Λαντίκας (65′ Φωτόπουλος) Ντέλας (65′ Κεσίδης) Παπαθανασίου (67′ Καστανιώτης) Κόντος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Θωμάς Μαυρουδής): Δρανδράκης, Καπαμαρτζιάν, Αλεβιζάκης, Ψύλλας, Καλλέργης, Αγγελόπουλος, Μπολάκης, Προδρομίτης, Δήμος, Κυριόπουλος, Καλοσκάμης, ενώ μπήκαν ως αλλαγή οι Ποντίκης, Καλός, Νταμπίζας, Χαχούλης, Ζεϊμπέκης.