Καλύτεροι οι Κ17 του Ατρόμητου

Σε καλύτερη ημέρα βρέθηκαν οι Κ17 του Ατρόμητου, στην αναμέτρηση του Νοτίου ομίλου της Super League Κ17 με τον Αστέρα Τρίπολης. Η ομάδα του Περιστερίου νίκησε στην έδρα της με 3-1.

Μέσα σε μόλις δύο λεπτά και μάλιστα στα πρώτα λεπτά του αγώνα, ο Ατρόμητος πήρε το προβάδισμα με 2-0, με πρωταγωνιστή τον Σέλληνα. Στο 5′ και στο 7′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής σημείωσε και τα δύο γκολ των γηπεδούχων για το 2-0!

Στο 60′ έγινε το 3-0 με το γκολ του Ρονάλντο, με τον Αστέρα το μόνο που κατάφερε ήταν να να μειώσει σε 3-1 στο 89′ ο Γουσέτης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Κορακάκης): Φλώρος, Καρδάμης, Πομώνης, Γκαβάνης Ζάννης, Μαργαρίτης, Καραμάνης, μάνη, Ρονάλντο, Σέλληνας, Παπαδόπουλος, ενώ έπαιξαν και οι Γιαννακίδης, Ρίζος, Πιέτρης, Μουντές, Οικονόμου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Βαλληνδράς, Δούρος, Χριστόπουλος, Γκίκα, Αλέμης (46′ Αδαμόπουλος), Προύντζος (46′ Ανανιάδης), Αντωνάκης (46′ Dervishi), Τσιράκης, Μπέρκης, Μιχόπουλος, Γουσέτης.