Καλύτερος ο Άρης, εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό του πλεονέκτημα

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε ο Άρης το γεγονός ότι η αντίπαλός του, Ξάνθη, έμεινε από νωρίς με δέκα παίκτες και νίκησε με 3-0, για τον Βόρειο όμιλο της Super League K15.

Μόλις στο 5′ ο Άρης προηγήθηκε με τον Τάλκα και πέντε λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο εξαιτίας αποβολής του Κουτσού!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Θεσσαλονικείς εκμεταλλεύτηκαν το αριθμό τους πλεονέκτημα και στο 65′ έκαναν το 2-0 με τον Τσιάτσιο, ενώ στο 78′ ήρθε το τελικό 3-0 από τον Βρεττά.

ΑΡΗΣ (Δημήτρης Ηλιόπουλος): Κυριαζής, Στεφανίδης, Ξανθόπουλος, Τάλκα, Κοτινάκης, Τσιάτσιος, Τσέρα, Παναγίδης, Λευθερουδής, Χατζηιωάννου, Κασαπίδης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Βρεττάς, Βακουφτσής, Καραμανλής, Καραγκιοζάκης, Συμεωνίδης.

ΞΑΝΘΗ (Θεόδωρος Καραγιαννίδης): Τσομπανίδης, Δημητριάδης (52′ Τυριάκης), Γιουρούκ (50′ Μαρκοσιάν), Κουτσός, Καραγιαννίδης, Μετεντζίδης, Παροτσίδης, Αναστασιάδης, Ανθουλάκης (64′ Χότσκα), Πατήρας, Ιωσηφίδης.