Καλύτερος ο Παναιτωλικός

Δεν δυσκολεύτηκε αρκετά ο Παναιτωλικός να πάρει τη νίκη στο γήπεδο του Απόλλων Σμύρνης, για την 24η αγωνιστική της Superleague K20. Οι Αγρινιώτες κατάφεραν να προηγηθούν στο ματς στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Κοτρώτσος έκανε το 0-1.

Στο 40′ ο Τσιγκάρας με εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το 0-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος του ματς, οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο δοκάρια με τους Γεωργούση, Νταλακούρα, ενώ το 0-3 ήρθε στο 80′ με τον Κοτρώτσο να σημειώσει το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Σταματίου, Παπακωνσταντίνου, Διονέλλης, Γεωργάκας, Σαβουλίδης, Κατσάρας, Σαρηγιάννης, Κόκκορης, Γιαούπη, Μεσσήνης, Σαχσανίδης, ενώ μπήκαν και οι Βλάχος, Ανδρεόπουλος, Παππάς.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Θεοδωρόπουλος, Πριόνας, Λιάβας (46′ Μπακογιάννης), Χρηστογιάννης, Γιαννιώτης, Τσιγκάρας, Μπελεβώνης, Νταλακούρας, Γεωργούσης, Κοτρώτσος (86′ Μπακαβίνας), Αλομπισάτ (76′ Κυζιρίδης).