Καλύτερος ο Πανιώνιος και… 3-0 την ΑΕΛ!

Δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στην ΑΕΛ ο Πανιώνιος στη μεταξύ τους αναμέτρηση στη Γλυφάδα για το πρωτάθλημα της Superleague K20! Οι «κυανέρυθροι» έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και καταφέραν να φτάσουν εύκολα στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης.

Στο 34′ ο Τσιλίκης ήταν αυτός ο οποίος έκανε το 1-0 για τον Πανιώνιο, σκοράροντας για δεύτερο συνεχόμενο ματς! Δύο λεπτά αργότερα ο Οικονομίδης «έγραψε» το 2-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια.

Στο 50′ ο Σουσώνης κέρδισε το πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Μπέτσας και ο Σαφαρίκας κατάφερε να μπλοκάρει την μπάλα. Έξι λεπτά μετά όμως ο Πανιώνιος μπόρεσε να διαμορφώσει το τελικό 3-0 με σκόρερ τον Σουσώνη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Νίκας, Τσερεγκώφ, Μπέτσας, Γιαννής, Μίκο, Τσιντώνης, Οικονομίδης, Καραχάννας, Τσιλίκης (79′ Αποστόλου), Σουσώνης (67′ Αγγέλης), Μαχαίρας (59′ Αναστόπουλος).

ΑΕΛ (Χαράλαμπος Παναγούλης): Σαφαρίκας, Καλούσης, Καρατάσιος, Αναγνώστης, Κορμιτζής, Μακρής, Ζαμίδης, Δερμιτζάκης, Καλύβας,Γαλεάδης, Νούσιος, αγωνίστηκαν και οι Καραλής, Μπέικος, Βαφειάδης.