Καλύτερος ο Πανιώνιος, πήρε τη νίκη

«Χτύπησε» σε καίρια σημεία ο Πανιώνιος και κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς απέναντι στον Λεβαδειακό, με σκορ 3-0 για την 30ή αγωνιστική της Superleague K20. Οι «κυανέρυθροι» ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Συγκεκριμένα στο 43′ ο Καραχάνας με ωραίο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή κατάφερε να κάνει το 1-0 στο ματς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός προσπάθησε για την ισοφάριση στα πρώτα λεπτά, όμως ο Νίκας αντέδρασε σωστά στις προσπάθειες των Λιάγκα, Μυτακίδη.

Έτσι ο Πανιώνιος εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι κράτησε το προβάδισμα στην πίεση των Βοιωτών και αμέσως πήρε και πάλι τον έλεγχο του αγώνα. Στο 69′ μετά από ατομική ενέργεια του Καλαμάρη, έκανε το γύρισμα στην αντίπαλη περιοχή και ο Φάσας στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0.

Από εκεί και πέρα ο Πανιώνιος ήταν ο κυρίαρχος του παιχνιδιού και στο 85′ ο Δημητρίου με ωραία λόμπα διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Νίκας, Τριάντης, Μπουσάι, Αγγέλης (80′ Οικονόμου), Μίκο (65′ Ζώτος), Φίλων, Καραχάνας, Τσιντώνης, Δημητρίου, Γρηγορόπουλος (58’Καλαμάρης), Μαχαίρας.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Φράγκας): Παπαθανασίου, Βλαβιανός, Σαλιάι, Φάσας, Λιάγκας, Αργυρίου, Τζελάι, Σπυράκης, Πορής, Παντίσκος, Βήχος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Δήμος, Μυτακίδης, Τσάπρας.