Καταιγιστική η Κ15 του ΠΑΟΚ κόντρα στην Ξάνθη!

Για μία ακόμη φορά οι Κ15 του ΠΑΟΚ έδειξαν επίδειξη ισχύος απέναντι στην Ξάνθη σε εξ αναβολής ματς του πρωταθλήματος της Superleague K15 και νίκησε εντός έδρας με 7-2! Με τους Θεσσαλονικείς να συνεχίζουν στο πρωτάθλημα έχοντας πετύχει ως τώρα το 15 στα 15 στις επίσημες υποχρεώσεις τους!

Μόλις στο 10′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Τσέλιο, ενώ τρία λεπτά μετά η Ξάνθη ισοφάρισε σε 1-1 με τον Καφαλή. Στη συνέχεια όμως ο ΠΑΟΚ είχε επιθετικό μονόλογο. Στο 30′ ο Αλτιντζής πήρε την μπάλα από τον Γρόσδη και σημείωσε το 2-1, ενώ στο 39′ ο Αβεντισιάν με πέναλτι «έγραψε» το 3-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου!

Στο δεύτερο μέρος από νωρίς ο ΠΑΟΚ έκανε το 4-1, καθώς στο 44′ ο Γρόσδης σκόραρε μετά από ασίστ του Τσοπούρογλου και στο 52′ ο Καραμπέρης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-1! Ο Τσέλιος στο 54′ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 6-1 και το 7-1 έκανε ο Σαρέγκος στο 66′, για να διαμορφωθεί το τελικό 7-2 από την Ξάνθη στο 81′ με τον Βουτσά.

ΠΑΟΚ (Άγγελος Ζαζόπουλος): Μακρής, Καλαϊτζής (40′ Τσοπούρογλου), Αβεντισιάν, Κιουρτσίδης (55′ Λαγωνίδης), Καλτσίδης, Παναγιώτου, Καραμπέρης (55′ Τεμερτζόγλου), Σαπουντζής, Τσέλιος (55′ Γκορτεζιάνι), Αλτιντζής (48′ Σαρέγκος), Γρόσδης.

ΞΑΝΘΗ (Θόδωρος Καραγιάννης): Καρά Ισμαήλ, Καλογρανάς, Μολώνης, Μανίσογλου, Χασάνογλου Τσιτσεκίδης, Κωσταρέλης, Κοτόπουλος, Καφαλής, Δημητριάδης, ενώ έπαιξαν και οι Βουτσάς, Μπίλιας, Νιαζήφογλου, M. Σαρή, Μουστάκης.