Τελευταiα Νeα:

Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός στο Ρέντη!

Δεν σταματούσαν οι Νέοι του Ολυμπιακού στο Ρέντη απέναντι στην ΑΕΚ, την οποία και διέσυραν με 7-0 για τη Superleague K20! Σκορ το οποίο είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης!

Οι μικροί του Ολυμπιακού έδειξαν από την αρχή τις… άγριες διαθέσεις τους για να τελειώσουν το ματς από νωρίς και να γίνουν κυρίαρχοι του αγώνα και να στείλουν παράλληλα ένα ηχηρό μήνυμα και για το φετινό πρωτάθλημα.

Μόλις στο 11’ ο Μεγαρίτης κέρδισε το πέναλτι σε ανατροπή από τον Μπούση και ο Ανδρούτσος στο 12’ έβαλε μπροστά τον Ολυμπιακό. Οκτώ λεπτά μετά ο Κοφσανίδης ανέτρεψε τον Βρουσάι και ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε την άσπρη βούλα του πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ για το 2-0 ο Μανθάτης.

Ο Βρουσάι στο 29’ σημείωσε το πρώτο του γκολ στον αγώνα με πλασέ, μετά από πάσα του Κηπουρού, ενώ δύο λεπτά μετά ο Μανθάτης έβγαλε την ασίστ στον Ανδρούτσο για το 4-0!

Στο 36’ προσπάθεια του Πανάγου από δεξιά, ο οποίος γύρισε ωραία την μπάλα στον Βρουσάι και εκείνος με σουτ «έγραψε» το 5-0, ενώ στο 44’ ο Κηπουρός με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 6-0 στον αγώνα και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ανδρούτσος κέρδισε το πέναλτι και ο ίδιος ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 7-0!

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα ο Ολυμπιακός και πάλι είχε τον έλεγχο του αγώνα, χωρίς όμως να σημειώσει κάποιο γκολ και το 7-0 έμεινε μέχρι το τέλος του ματς.

Να σημειωθεί πως οι «ερυθρόλευκοι» από το 70’ αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Στάθης Λάμπρου αποχώρησε από το ματς λόγω τραυματισμού μετά από σύγκρουση με αντίπαλο σε προσπάθειά του να πιάσει την κεφαλιά στην περιοχή της ΑΕΚ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου, Φουάσης (54’ Τασιούλης), Νικολάου, Τόλι, Λάμπρου, Μανθάτης (56’ Καμπετσής), Μεγαρίτης (46’ Ξενιτίδης), Ανδρούτσος, Κηπουρός, Βρουσάι.

ΑΕΚ: (Στέλιος Μανωλάς): Παπαδόπουλος, Τάμπας (74’ Λουκάς), Ψανής (46’ Βαφειάδης), Κοφσανίδης, Μπούσης, Μπάμπης, Ασπρογιάννης (34’ Γιαννούτσος), Λίτσι, Σπηλιώτης, Τσέλιος, Αντωνίου.