Καταιγιστικός στο δεύτερο ο Αστέρας!

Σημειώνοντας τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε εντός έδρας τον Παναιτωλικό με 3-0 για τη 15η αγωνιστική της Superleague K20.

Οι Αρκάδες εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός ότι στο δεύτερο μέρος είχαν υπέρ τους τον αέρα και μέσα σε είκοσι λεπτά κατάφεραν να διαμορφώσουν το τελικό αποτέλεσμα και να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Το 1-0 έγινε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, αφού στο 47′ ο Νικολακόπουλος με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ, ενώ στο 60′ ο Τζανγκ με διαγώνιο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 2-0 και το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε επτά λεπτά αργότερα με εκτέλεση πέναλτι του Αντζουλά.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Τσιμόπουλος, Διαμαντόπουλος, Φωτόπουλος (85′ Μπικάκου), Ζήσης, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Γλέζος, Κανελλόπουλος, Μαρίνος (82′ Κομνηνός), Νικολακόπουλος, Τζανγκ (78′ Κρεμμύδας).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Θεοδωρόπουλος, Πριόνας, Μπακογιάννης, Πατίλας, Μπελεβώνης, Τσιγγάρας, Δ. Καββαδίας (68′ Κυζιρίδης), Νταλακούρας, Γκασούκας, Κοτρώτσος (76′ Λιάβας), Γεωργούσης (85′ Αλομπισάτ).