•

Καταιγιστικός στο δεύτερο ο Παναθηναϊκός

Δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα ο Παναθηναϊκός για να πάρει τη νίκη απέναντι στον Λεβαδειακό. Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 3-0 εντός έδρας για την 4η αγωνιστική της Super League K19.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες με καλύτερη αυτή στο 7′, όταν ο Σέχου κέρδισε το πέναλτι και ο Αθανασακόπουλος που το κέρδισε έστειλε την μπάλα άουτ! Παρά τις ευκαιρίες που είχε ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί κάποια απ’ αυτές και το πρώτο μέρος έληξε 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης όμως ο Παναθηναϊκός ήταν πιο ουσιαστικός και κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Ο Σερπέζης στο 67′ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 80′ ο Σέχου έκανε το 2-0 και ο Ζαγαρίτης στο 89′ διαμόρφωσε το τελικό 3-0!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογιώργος, Βαγιανίδης, Παρασκευόπουλος (55′ Σαντιγκάι), Καραγιάννης, Ζερβόπουλος, Σκεντεράι (64′ Παπαδόπουλος), Τζαβίδας (59′ Καλομοίρης), Σερπέζης, Σέχου, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άριαν Τζούμπα): Ζωγράφος, Σαλιάι (70′ Κακός), Βήχος, Σπίρι, Λιάγκας, Ματσοτάι, Κολιμάτσης, Κυριαζής, Αργυρίου (55′ Πούλος), Μακρής, Τσάπρας (80′ Καραμπάς).