Κράτησε με δέκα και έφυγε με τη νίκη

Παρά το γεγονός ότι ο Παναθηναϊκός έμεινε με δέκα παίκτες στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Λαμία για τη 17η αγωνιστική της Super League K19, κατάφερε να νικήσει με 3-1!

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν μόλις στο 11′ με το γκολ του Τζαβίδα, ενώ το 0-2 έγινε από τον Σαμαρά στο 40′!

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 74′ ο Παναθηναϊκός έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Σαντικάι και στο αμέσως επόμενο λεπτό η Λαμία μείωσε σε 1-2 με την κεφαλιά του Καραγιάννη!

Ο Παναθηναϊκός όμως στη συνέχεια όχι απλά κράτησε το υπέρ του προβάδισμα, αλλά διεύρυνε και το σκορ στο 1-3 με το γκολ του Παπαδόπουλου στο 88′.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Απόστολος Παπανικολάου): Σόμογλου, Κουδουνάς, Ταγκαλάκης (46′ Ψωρογιάννης), Σταθαράς, Μητσόπουλος (68′ Κασάπας), Καραγιάννης, Κωστίκα, Στεφανής, Βλαχομήτρος, Νικολόπουλος (46′ Δημητρίου), Λαμπρόπουλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Βαγιανίδης, Ζωγραφάκης, Καραγιάννης, Σαντικάι, Σκεντεράι, Τζαβίδας (75′ Σπίνος), Ηλιάδης (68′ Παπαδόπουλος), Σέχου, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης (30′ Σαμαράς).