Κράτησε με δέκα ο Άρης απέναντι στην Ξάνθη!

Από τα ωραιότερα ματς της 18ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου, έγινε στη Θεσσαλονίκη ανάμεσα σε Άρη και Ξάνθη, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό με το ισόπαλο 3-3.

Μόλις στο 1ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βασιλόπουλο, ενώ η Ξάνθη ισοφάρισε σε 1-1 με τον Κωσταρέλη στο 10′. Ο Άρης πήρε ξανά το προβάδισμα στο 23′ με τον Ζησόπουλο και στο δεύτερο ημίχρονο οι Ακρίτες έκαναν την ανατροπή όταν στο 53′ ο Τσιτσεκίδης έκανε το 2-2, στο 55′ ο Άρης πήρε κόκκινη, και στο 65′ ο Τσιπούρας «έγραψε» το 2-3!

Παρά το γεγονός πως οι Θεσσαλονικείς αγωνιζόντουσαν με δέκα παίκτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 3-3 και να πάρουν τον βαθμό, με το γκολ του Γραμμένου στο 75′.

ΑΡΗΣ (Κωνσταντίνος Καζανάς): Απαλάκης, Μαρμαρίδης, Δήμου, Βολανάκης, Βασιλόπουλος, Σαλιάρης, Σάιμπερτ, Κριμιτζάς, Γραμμένος, Καλαϊτζής, Ζησόπουλος.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Κοτσάκης, Νιαζήφογλου, Τσιεγγελίδης, Μανίσογλου, Δήμος, Κωσταρέλης, Χασάνογλου (76′ Μπαζοΐδης), Γκαρνέτας (60′ Δημητριάδης), Κοτόπουλος, Τσιτσεκίδης, Μολώνης (46′ Τσιπούρας).