Κυρίαρχος ο Παναθηναϊκός στο Ρέντη!

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο Παναθηναϊκός στους Κ15 του Νοτίου ομίλου της Super League K15! Οι «πράσινοι» νίκησαν τον Ολυμπιακό μέσα στο Ρέντη με το ευρύ 4-1!

Νίκη η οποία δίνει στον Παναθηναϊκό «αέρα» 10 βαθμών από τον Ολυμπιακό, ενώ από εκεί και πέρα έχει 6 βαθμούς διαφορά από ΟΦΗ και ΑΕΚ, έχοντας όμως ένα ματς παραπάνω.

Ο Παναθηναϊκός εκμεταλλεύτηκε όλα τα «δώρα» που του έκανε η άμυνα του Ολυμπιακού και έτσι κατάφερε να φύγει με τεσσέρα από το Ρέντη!

Μόλις στο 6′ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το γκολ του Βολάκη, ενώ ο Δήμος στο 25′ σημείωσε το 0-2! Σε εκείνο το σημείο οι «ερυθρόλευκοι» αντέδρασαν και μείωσαν στο αμέσως επόμενο λεπτό με το γκολ του Κουτσογούλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός είχε δοκάρι με τον Χρήστο στο 47′, όμως ο Παναθηναϊκός έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες των «ερυθρόλευκων» για να ισοφαρίσουν, όταν στο 74′ ο Καλοσκάμης «έγραψε» το 1-3 και στις καθυστερήσεις ο Δήμος ξανά διαμόρφωσε το τελικό 1-4!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Νίκος Τοπολιάτης): Πούλιος, Κατηφόρης, Μπομπότης, Χρήστου, Γιαλεδάκης, Πάνος (59′ Πρέλιας), Σταυρόπουλος, Κίτσας (41′ Ρέτσος), Μόσχος (41′ Φλώκος), Κουτσογούλας (75′ Μάνδρος), Ποιμενίδης (62′ Γιαννόπουλος).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Θωμάς Μαυρουδής): Δρανδάκης, Τσεβάς, Κοκαράκης (49′ Νταμπίζας), Αλεβιζάκης, Ρουσίτ, Ψύλλας (9′ λ. τρ. Αγγελόπουλος), Βολάκης (81′ Κατσαρής), Προδρομίτης (72′ Μπέρκης), Δήμος, Κυριόπουλος (62′ Καλοσκάμης), Καλλέργης.