Κυρίαρχος ο Παναθηναϊκός

Στο δεύτερο ημίχρονο χρειάστηκε να… φορτσάρει ο Παναθηναϊκός για να πάρει τη νίκη με 4-0 απέναντι στον Λεβαδειακό για τη Superleague K17.

Οι γηπεδούχοι ναι μεν προηγήθηκαν στο 21′ με τον Σερπέζη, αλλά στη συνέχεια ο Λεβαδειακός στο πρώτο ημίχρονο είχε δύο τετ α τετ με τον Σπίρι και ένα σουτ του Τσάπρα το οποίο έδιωξε ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού, διατηρώντας το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος οι «πράσινοι» ήταν ανώτεροι και κατάφεραν να κάνουν 2-0 στο 60′ με τον Ζαγαρίτη, ενώ το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με τον Σερπέζη να σημειώνει άλλα δύο γκολ στο 85′ και 88′.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χατζηγιαννάκης, Παρασκευόπουλος, Καραγιάννης, Σαντικάι, Βαγιανίδης, Τουρκοχωρίτης, Ηλιάδης, Σερπέζης, Κώστας, Ντοματάς, Τσιμπόκας, ενώ αγωνίστηκαν και οι Ζαγαρίτης, Σπίνος, Σαμάρας, Τζαβίδας, Μαυρούδης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Λέντας): Πολιάτης, Σαχίνης, Σκλαβούνος (42′ λ.τρ. Λεχουρίτης), Γερακιός, Μολές, Νικολάου, Λαζίδης (60′ Κατσικαλάκης), Κασμάς, Λέττης (65′ Λυμπέρης), Τσάπρας (70′ Φερφυρής), Σπίρι (65′ Χεκιμάι).