Κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ, άνετη νίκη με 4-0 επί της ΑΕΚ

Εύκολη νίκη του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη επί της ΑΕΚ για την 25η αγωνιστική της Superleague K20! Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται δύο βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό και συνεχίζουν να διεκδικούν τον τίτλο του πρωταθλητή, μετά το εμφατικό 4-0 κόντρα στην ΑΕΚ.

Στο 5′ ο Χατζηστραβός με κοντινό πλασέ μετά από ασίστ του Μπαλογιάννη δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ, ενώ δύο λεπτά μετά ο δημιουργός έγινε εκτελεστής. Ο Μπαλογιάννης με εξαιρετικό σουτ μετά από ασίστ του Μαρκόφσκι με τακουνάκι έγραψε το 2-0 και ουσιαστικά έκρινε το παιχνίδι.

Ο ΠΑΟΚ και στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να σημειώσει γκολ, καθώς στο 48′ ο Μπαλογιάννης βρήκε και πάλι τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ενώ στο 51′ ο Μιχαηλίδης πήδηξε ψηλότερα απ’ όλους, μετά από φάουλ του Τσαούση και με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Σιαμπάνης, Λύρατζης (56′ Παπαθανασίου), Τσαούσης, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Μπαλογιάννης, Τσιγγάρας, Χατζηστραβός (64′ Πουρναράς), Γαϊτανίδης, Τζοβάρας, Μαρκόφσκι.