«Κυριαρχήσαμε στο δεύτερο, αλλά…»

Ο προπονητής των Νέων του Παναθηναϊκού, Βαγγέλης Σάμιος, μίλησε στο newsacademies.gr για το ισόπαλο χωρίς γκολ (0-0) με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, τονίζοντας ότι η ομάδα του ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερη.

Βέβαια ο κόουτς των «πρασίνων» τόνισε ακόμα πως έχει «βγει» πρόβλημα στο γκολ στα τελευταία ματς για τον Παναθηναϊκό, καθώς και στην αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ στο Κορωπί στην οποία ηττήθηκε με 3-1, η ομάδα του δημιούργησε ευκαιρίες τις οποίες όμως δεν εκμεταλλεύτηκε, όπως ακριβώς και με τον Ατρόμητο:

«Ήταν ένα παιχνίδι με αρκετά καλό ρυθμό. Στον δεύτερο ημίχρονο εμείς κυριαρχήσαμε κατά κράτος του αντιπάλου μας και χάσαμε τουλάχιστον τρεις καλές ευκαιρίες για να πάρουμε τη νίκη.

Το καλό είναι ότι συνεχίζουμε τις καλές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα, αλλά φαίνεται πως έχει προκύψει ένα θέμα στο γκολ. Αυτό όμως θεωρώ ότι θα το βρούμε ξανά μέσα από τα παιχνίδια και θα καταφέρνουμε να μετατρέπουμε τις ευκαιρίες μας σε γκολ για να παίρνουμε και τα αποτελέσματα που θέλουμε».