Λίγο έλειψε ο Αστέρας να κάνει την ανατροπή της αγωνιστικής!

Ωραίο ματς έγινε στην Τρίπολη όπου ο Αστέρας υποδέχτηκε την ΑΕΚ για τη 11η αγωνιστική της Superleague K15 Νοτίου ομίλου. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2, προσφέροντας όμως πλούσιο θέαμα και τους γηπεδούχους για… λίγο να μην φτάνουν στην ανατροπή της αγωνιστικής!

Αυτό γιατί η ΑΕΚ κατάφερε να προηγηθεί στο ματς με 2-0, χάρη σε δύο γρήγορα γκολ αφού στο 22′ ο Μιχόπουλος έκανε το 0-1 και ο ίδιος παίκτης τρία λεπτά αργότερα «έγραψε» το 0-2!

Ο Αστέρας όμως δεν παράτησε το ματς και μέσα σε λίγα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι.

Στο 45′ ο Αντωνάκης μείωσε σε 1-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ και στο 70′ ο ίδιος παίκτης με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, διαμόρφωσε το τελικό 2-2!

Στη συνέχεια οι Αρκάδες είχαν την ψυχολογία με το μέρος τους και δημιούργησαν ευκαιρίες για να σημειώσουν το γκολ της νίκης, χωρίς όμως επιτυχία.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γρηγόρης Παναγιώταρος): Καραχάλιος, Μπαλάσης, Ξεπαπαδάκης, Παπαζαφειρόπουλος, Διονυσόπουλος, Τζιούμης, Δερβίσι, Μεταξάς, Ράλλιος, Αντωνάκης, Καταμάτζε, ενώ έπαιξαν και οι Κουιμέλης, Κολοστούμπης, Χαντζής.

ΑΕΚ (Βασίλης Παπαδάκης): Μητσόπουλος, Σκαμπαρδώνης, Κανελλόπουλος, Τσαχματιώτης (65′ Σαράντης), Περιβολαράκης, Τσιόκρης, Πρωτούλης, Καλτσάς, Βαφειάδης, Μιχόπουλος, Πάπα.