Λαμία-Πανιώνιος Κ19 1-1: Πήρε τον βαθμό στο 89′!

Λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης, κατάφερε η Λαμία να σώσει την παρτίδα και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο γήπεδό της από τον Πανιώνιο, με το τελικό 1-1!

Οι «κυανέρυθροι» ήταν αυτοί οι οποίοι προηγήθηκαν με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 47′ ο Γρίβας βγήκε τετ α τετ μετά από λάθος της άμυνας και με πλασέ έκανε το 0-1!

Η Λαμία όμως δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε στο τελευταίο λεπτό των 90 λεπτών να ισοφαρίσει. Στο 89′ ο Στεφανής μετά από εκτέλεση φάουλ, πλάσαρε για το τελικό 1-1. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες το ματς, καθώς αποβλήθηκε ο Μητσόπουλος.

Να σημειωθεί πως με τον Πανιώνιο αγωνίστηκε ως βασικός ο Παυλής, ο οποίος επέστρεψε στη δράση μετά από τραυματισμό και έδειξε έτοιμος για να βοηθήσει την ομάδα του.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Απόστολος Παπανικολάου): Τρόπουλος, Πατσάνι, Σουρτζής, Κουδουνάς, Μητσόπουλος, Στεφανής, Τρούμπουλος, Κασάπας, Σπαθούλας, Βλαχομήτρος, Φετεινίδης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Τζίνας, Τριάντης, Ζάχι (58′ Μπατσούλι), Τσουρούλας, Μικο, Κουτσάκης, Γρίβας, Ρέτσος (70′ Μπρέγκου), Μουντρίχας (77′ Στρατήρης), Παυλής (58′ Μπάκος), Ξυγκόρος.