Λιόντος: Δίκαιη νίκη με καλή εικόνα

Ικανοποιημένος έμεινε ο προπονητής των Εφήβων του Λεβαδειακού, Ηλίας Λιόντος, από την εντός έδρας νίκη με τον Πανιώνιο με 3-2. Μία νίκη η οποία ήρθε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και ο κόουτς της ομάδας από τη Βοιωτία, μιλώντας στο newsacademies.gr δεν έκρυψε την ικανοποίησή του για το τελικό αποτέλεσμα:

«Πιστεύω πως είχαμε μία καλή εικόνα και ξεκινήσαμε με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο και χωρίς να απειληθούμε ιδιαίτερα.

Ωστόσο δύο στιγμές αδράνειας στο δεύτερο ημίχρονο έδωσαν το δικαίωμα στον αντίπαλο να πιστεύει ότι μπορεί να πάρει κάτι θετικό, αλλά ευτυχώς στο τέλος δεν πληρώσαμε τις χαμένες ευκαιρίες που είχαμε στον αγώνα για να τελειώσουμε νωρίτερα τον αγώνα, αλλά πήραμε μία δίκαιη νίκη με ένα γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα».