Λύτρωση στις καθυστερήσεις για ΠΑΟΚ!

Στις καθυστερήσεις του αγώνα κατάφεραν οι Κ20 του ΠΑΟΚ να πάρουν την εντός έδρας νίκη από τον Αστέρα Τρίπολης με 1-0! Οι Θεσσαλονικείς ήταν αρκετά επιθετικοί από την αρχή του ματς, αλλά είχαν απέναντί τους τον τερματοφύλακα των Αρκάδων ο οποίος πραγματοποίησε μία πολύ καλή εμφάνιση.

Στο 13′ αντέδρασε σωστά σε σουτ του Σταθόπουλου, ενώ κράτησε το μηδέν και στη διπλή ευκαιρία των Σταθόπουλου και Ματθαίου στο 56′! Με τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο ημίχρονο να αρχίσουν να δημιουργούν ευκαιρίες για γκολ, χωρίς όμως να φτάνουν στην επίτευξή του.

Με συνέπεια ο ΠΑΟΚ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να κερδίζει το πέναλτι με τον Παπαδόπουλο και ο Λύρατζης να εκτελεί την εσχάτη των ποινών και στο 95′ να δίνει τη νίκη στην ομάδα του με 1-0!

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Σιαμπάνης, Λύρατζης, Γιαλαμούδης, Μίσκοβιτς, Πολύζος, Μελετίδης, Καπρέτσος, Χατζηστραβός (34′ Αηδονίδης), Ματθαίου (72′ Παπαδόπουλος), Σταθόπουλος, Τζοβάρας (70′ Υφαντίδης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Τσιφτσής, Τσέκος, Παπαγγελής, Ζήσης, Ευαγγέλου, Κοντογιαννόπουλος, Μακροστέργιος, Τόμας (70′ Αμπιραφίτης), Νάτσης (85′ Μπινιώρης), Τσιώλης (80′ Γλέζος), Δουβίκας.