«Λύτρωση» στις καθυστερήσεις για τον Απόλλωνα

Από έναν βαθμό πήραν Απόλλων Σμύρνης και ΑΕΛ, με το ισόπαλο 1-1. Οι γηπεδούχοι όμως ήταν αυτοί οι οποίοι αισθάνονται ικανοποιημένοι από το αποτέλεσμα, αφού ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις και γλίτωσαν στα τελευταία λεπτά την ήττα.

Η ΑΕΛ κατάφερε να προηγηθεί στο ματς με τον Μουξιό στο 47′, όμως ο Απόλλων μπόρεσε να βρει τον τρόπο να ισοφαρίσει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρη στο γκολ του Λάμπη!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Λευτέρης Βελέντζας): Ντίντιλας, Κανελλάκης, Διονέλλης, Παπακωνσταντίνου, Τασιάς, Ματάι (64′ Φάρκωνας), Λάμπη, Κοφίνης, Τσιάβος (71′ Βελούτσος), Τσεπελέ (75′ Σερβές), Μακρυνικόλας.

ΑΕΛ (Ιωάννης Τσακμακίδης): Μισυρλής, Μαλακός, Πλάτανας, Χαρ. Φουρκιώτης, Τάρτας, Μουξιός (71′ Ζαχαράκης), Μπαμής, Ζιάκας, Πινακάς (90′ Πράπας), Βαφειάδης (46′ Δάκτυλας), Χαλάτσης.