Μέτρησε η… ουσία!

Η Ξάνθη είχε τις ευκαιρίες, η Βέροια όμως πήρε την εντός έδρας νίκη από τους Ακρίτες με 1-0 για το πρωτάθλημα της Superleague K20! Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ, ενώ είχαν και δύο δοκάρια ένα σε κάθε ημίχρονο με τους Μελισσόπουλο και Κώστα αντίστοιχα, αλλά δεν μπόρεσαν σε καμία απ’ αυτές τις περιπτώσεις να στείλουν την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Αντιθέτως, η Βέροια είχε την ουσία και κατάφερε στις καθυστερήσεις του αγώνα να σημειώσει το γκολ με τον Φωτόπουλο και να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης με το τελικό 1-0!

ΒΕΡΟΙΑ (Απόστολος Τερζής): Μπλατσιώτης, Αϊρατζής, Ευθυμιάδης, Παντέλογλου (55′ λ.τρ. Καραγιάννης), Κουμπαρόπουλος, Γκούγκλιος (50′ λ.τρ. Στυλίδης), Νίκας, Φωτόπουλος, Βασάρας, Βασμανίδης (46′ λ.τρ. Τσουλχάϊ), Ματελόπουλος.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Σταθάκης, Βαφειάδης, Σβάρνας, Χασάνογλου, Ψεμματάς, Παπαδόπουλος, Τσέλα (75′ Τζιβανόπουλος), Μελισσόπουλος, Κώστας, Καλαϊτζίδης (60′ Τσάπαρης), Σαμπανίδης.