Μία ακόμη… ανατροπή για τον Παναθηναϊκό!

Του έχει γίνει πλέον… συνήθεια του Παναθηναϊκού να δίνει το προβάδισμα στον αντίπαλό του και στη συνέχεια να παίρνει τη νίκη! Στο ίδιο έργο… θεατές βρέθηκαν οι «πράσινοι» και στην αναμέτρηση της Superleague K17 με τον Απόλλων Σμύρνης στο δημοτικό στάδιο της Νέας Ιωνίας, για την 7η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου.

Οι γηπεδούχοι αν και προηγήθηκαν στο ματς, ο Παναθηναϊκός πανηγύρισε την κατάκτηση των τριών βαθμών με το νικηφόρο 3-1!

Ο Απόλλωνας στο 15′ μπόρεσε να κάνει το 1-0, αλλά οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια πίεσαν και μπόρεσαν στο 43′ να ισοφαρίσουν σε 1-1 με τον Βαγιαννίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα ο Παναθηναϊκός έγινε ακόμη πιο πιεστικός κλείνοντας τον Απόλλωνα στην εστία του και στο 85′ «ξεκλείδωσε» την αντίπαλη άμυνα με το γκολ του Τσιμπόκα, ο οποίος στην επαναφορά από το δοκάρι του Αθανασακόπουλου έκανε το 1-2! Πέντε λεπτά μετά ο Κώστας διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ηλίας Ράμος):

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Μπότσαρης, Βαγιαννίδης, Παρασκευόπουλος, Σαντιγκάι, Σπίνος, Ηλιάδης, τζαβίδας, Αξεξανδρόπουλος, Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης. Επιπλέον αγωνίστηκαν οι Σαμαράς, Κώστας, Τσιμπόκας και Αναστόπουλος