Ματς χωρίς… άμυνες στο Ρέντη και νίκη στο 99′!

Με… περιπετειώδη τρόπο πήρε ο Ολυμπιακός τη νίκη στο Ρέντη απέναντι στην σκληροτράχηλη Κέρκυρα! Οι «Φαίακες» εμφανίστηκαν αρκετά ανταγωνιστικοί και κατάφεραν να δυσκολέψουν τους «ερυθρόλευκους» οι οποίοι πήραν τη νίκη στο… 99′ με 3-2!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 στο 17′ με το γκολ του Φυτόπουλου, ενώ στο 21′ ο Βοΐλης είχε δοκάρι.

Στο 34’ η Κέρκυρα «αιφνιδίασε» με τον Παναγιωτίδη και ισοφάρισε σε 1-1! Μάλιστα στο 52′ οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή στο σκορ και πέτυχαν με τον Λάμπογλου το 1-2!

Ο Ολυμπιακός στη συνέχεια πίεσε περισσότερο και στο 90′ ισοφάρισε με τον Τσερκώνη σε 2-2, ενώ στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γαλούπης έβγαλε τη σέντρα με τον Βοΐλη να σκοράρει με το κεφάλι για το τελικό 3-2!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Νικοπολίδης, Μαργαρίτης (70’ Κωστανάσιος), Γαλούπης, Τσιμπούκας, Παπαδόπουλος, Νεοφυτίδης (57’ Κουγιός), Κατσούκης, Φυτόπουλος, Βοϊλης, Τσερκώνης, Ζιάκας (59′ Βρουσάι).

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Κορωνάκης, Βλάχος, Αθανασίου, Παναγιωτίδης, Πιτσόλης, Κέντρος, Τσανης, Ματσίνγκος (83′ Θεοδωρίδης), Σπάχιου (90+1′ Γκερέκος), Λαμπόγλου, Μπάρδος (90+5′ Νικολάου).