Ματσάρα και αφεντικό ο ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα!

Ωραίο ματς έγινε στις εγκαταστάσεις του «Lolas», όπου πραγματοποιήθηκε το ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής της Super League Κ19, ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό με τις δύο ομάδες να προσφέρουν καλό θέαμα, δείχνοντας την ποιότητά τους.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης με το υπέρ του 3-2 και βρίσκεται στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος με έναν βαθμό διαφορά από τη δεύτερη ΑΕΚ.

Στο 3′ οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ όταν ο Λύρατζης σέντραρε στην περιοχή των «πρασίνων» και ο Τζοβάρας έκανε το 1-0! Ο Παναθηναϊκός αντέδρασε και στο 20′ ισοφάρισε σε 1-1, με το γκολ του Σέχου.

Οι Θεσσαλονικείς όμως δεν άργησαν να πάρουν και πάλι το προβάδισμα στο ματς, καθώς στο 32′ ο Δούμτσης με το κεφάλι «έγραψε» το 2-1.

Μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ είχε δοκάρι στο 66′ σε σουτ του Μιχαηλίδη, ενώ στο 74′ ο Λύρατζης εκτέλεσε πέναλτι με τον Χριστογεώργο να διώχνει με τα πόδια! Και ό,τι δεν ήρθε στις δύο προηγούμενες περιπτώσεις ήρθε στο 76′ με το σουτ του Γαϊτανίδη.

Ο Παναθηναϊκός έβαλε… φωτιά στο ματς στο 88′ όταν μείωσε σε 3-2 με τον Καλομοίρη και έχασε μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις ο Σέχου ο οποίος βρέθηκε σε θέση… βολής μέσα στη μικρή περιοχή και έστειλε την μπάλα άουτ!

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Παπαδόπουλος, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Τσαούσης, Γαϊτανίδης, Μπαλογιάννης, Δούμτσης (64′ Θεοδωρίδης), Χατζηστραβός (83′ Βουτσάς), Τζοβάρας.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Παλασκώνης (52′ Βαγιανίδης), Ζαγαρίτης, Καραγιάννης, Ζερβόπουλος, Σκεντεράι, Τζαβίδας (61′ Καλομοίρης), Σερπέζης, Σέχου, Αθανασακόπουλος, Ηλιάδης (69′ Παπαδόπουλος).