Ματσάρα και επιθετικό ποδόσφαιρο με νικητή τον Πανιώνιο!

Ωραίο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Γλυφάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Πανιώνιο με τον Πλατανιά, για την 14η αγωνιστική της Superleague K20. Οι «κυανέρυθροι» κατάφεραν και πήραν τη νίκη με 4-3, σε ένα ματς στο οποίο όμως οι άμυνες ήταν χαλαρές, κάτι που φαίνεται και από το τελικό αποτέλεσμα.

Οι Κρητικοί στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτεροι και εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός ότι ο Πανιώνιος παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές δίνοντας ο Δημήτρης Κοροπούλης ευκαιρίες σε παιδιά που δεν έχουν αγωνιστεί αρκετά μέχρι τώρα, με το 0-2 που έκαναν στο ματς!

Στο 38′ ο Αμαραντίδης έβαλε μπροστά τον Πλατανιά κάνοντας το 0-1 με το κεφάλι, μετά από εκτέλεση κόρνερ και στο 43′ ο ίδιος παίκτης με πλασέ «έγραψε» το 0-2!

Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Πανιώνιος προχώρησε αλλαγές και άλλαξε την εικόνα του στο παιχνίδι. Ο Αποστόλου με το που μπήκε μείωσε σε 1-2 με ατομική του ενέργεια, ενώ στο 57′ ο Σουσώνης έκανε το 2-2 στο ματς!

Και ο Μαχαίρας στο 70′ έδωσε το προβάδισμα στον Πανιώνιο με 3-2, όμως ένα λεπτό μετά ο Πλατανιάς ισοφάρισε σε 3-3 με το γκολ του Μαθιουδάκη!

Ο Πανιώνιος όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 84′ πάλι ο Αποστόλου με νέα ατομική του ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 4-3 στον αγώνα! Να σημειωθεί πως στο 89′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γιαννικάκης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Νίκας, Ιωαννίδης (46′ Τσερεγκόφ), Καλαμάρης (46′ Αποστόλου), Γιαννής, Κουτσοποδιώτης, Αρσενίδης, Καραχάνας, Τσιντώνης, Μαχαίρας, Σουσώνης, Τσακιργιάννης (70′ Μπουσάι).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Μανώλης Σκύβαλος): Τζολάκης, Βασιλάκης, Λάμτσε, Πουρτζιτίδης, Μαρκουλάκης, Σμυρλάκης, Τσακμάκης, Μαθιουδάκης, Αναστασόπουλος, Λέκας, Αντ. Αμαραντίδης, αγωνίστηκε ως αλλαγή ο Γιαννικάκης.