Ματσάρα και ισόπαλοι Βέροια και Λεβαδειακός!

Ματς το οποίο ευχαριστήθηκαν όσοι παρακολούθησαν από κοντά, έγινε στη Βέροια ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Λεβαδειακό για το πρωτάθλημα της Superleague K20. Οι δύο αντίπαλοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, σε ένα ματς για γερά… νεύρα!

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι προηγήθηκαν αρχικά με τον Δώρη στο 44′, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι Βοιωτοί αντέδρασαν και μέσα σε δύο λεπτά 70′ και 72′ κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και να προηγηθούν με 1-2! Με τη Βέροια όμως να μην κάθεται με… σταυρωμένα τα χέρια και να ισοφαρίζει στο 75′ σε 2-2, σκορ με το οποίο έληξε και ο αγώνας και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό και τις εντυπώσεις από έναν καλό και δυνατό αγώνα.

ΒΕΡΟΙΑ (Απόστολος Τερζής): Σιαφαρίκας, Καγγελίδης (72′ Αερατζής), Τσουλχάι, Ράδης, Αποστολίδης, Πέλκας (46′ Φωτόπουλος), Δώρης, Στυλίδης (72′ Ταλαίπωρος), Καραγιάννης, Ιακωβίδης, Πατσιαβούρας.