Ματσάρα με Πανιώνιο και ΠΑΟΚ να μοιράζονται από έναν βαθμό!

Καλό παιχνίδι έγινε στη Γλυφάδα για τη 12η αγωνιστική της Superleague K20, μεταξύ του Πανιωνίου και του ΠΑΟΚ, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό μετά το ισόπαλο 2-2 στο γήπεδο της Γλυφάδας.

Το ματς και των Κ20 πήγε ακριβώς όπως αυτό των πρώτων ομάδων.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στον αγώνα και μάλιστα μόλις στα πρώτα 30 δευτερόλεπτα, με τον Πανιώνιο κιόλας να έχει τη σέντρα! Πίεσαν οι Θεσσαλονικείς ψηλά με το ξεκίνημα του αγώνα και ο Γκαργκαλατζίδης έκανε το 0-1! Ο Πανιώνιος από την πλευρά του δεν χρειάστηκε αρκετή ώρα για να συνέλθει και μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης ισοφάρισε σε 1-1 με το πέναλτι του Μπέτσα.

Σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες κατευθύνθηκαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης ο Πανιώνιος μπήκε καλά και μπόρεσε να πάρει το προβάδισμα με 2-1 στο 67′ με σκόρερ τον Μαχαίρα! Οι φιλοξενούμενοι όμως επίσης απάντησαν αμέσως, αφού στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κόζακ εκτέλεσε απευθείας φάουλ με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τζοβάρας να διαμορφώνει το τελικό 2-2!

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Τσερεργκόφ (46′ Αγγέλης), Μίκο, Γιαννής, Μπέτσας, Αρσενίδης, Καραχάνας (78′ Τσακιργιάννης), Τσιντώνης, Οικονομίδης, Σουσώνης, Μαχαίρας (68′ Αποστόλου).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Μούτσα, Παπαθανασίου, Λύρατζης, Διαμαντής, Δημητρίου , Χατζηδίμπας, Μπαλογιάννης (60′ Τζοβάρας), Χατζηστραβός, Παπαδόπουλος (64′ Τσιγγάρας), Γαϊτανίδης (46′ Κόζακ), Γκαργκαλατζίδης.