Ματσάρα με τα όλα της! Πέντε γκολ, ανατροπή, κόκκινη, πέναλτι!

Ένας απίστευτος αγώνας πραγματοποιήθηκε στην Τρίπολη ανάμεσα στον τοπικό Αστέρα και την Κέρκυρα, για το πρωτάθλημα της Superleague K20! Οι Αρκάδες πήραν τη νίκη με 3-2, σε ένα ματς που στο ημίχρονο ήταν 0-0!

Αγώνας που τα είχε πραγματικά όλα! Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί οι οποίοι στο 55′ κατάφεραν να προηγηθούν με το αυτογκόλ του Γ. Ζήση του Αστέρα. Μάλιστα έξι λεπτά μετά έγινε το 0-2 με την κεφαλιά του Κυζιρίδη.

Στο 74′ η Κέρκυρα έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Πέκι, ο οποίος έκανε πέναλτι το οποίο και εκτέλεσε ο Συρεγγέλας στο 75′ για το 1-2. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα πίεσαν αρκετά τον αντίπαλό τους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2 στο 81′ με το γκολ του Τσιώλη!

Η ολική ανατροπή για τον Αστέρα ολοκληρώθηκε στο 90′, όταν ο Νάτσης έβαλε μπροστά την ομάδα του και της έδωσε τη νίκη με το τελικό 3-2!

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Πέτρου, Τσέκος, Παπαγγελής, Α. Ζήσης, Γ. Ζήσης, Μακροστέργιος, Απειρανθίτης, Νάτσης, Συρεγγέλας, Τσιώλης, Μπινιώρης, έπαιξαν και οι Κοντογιαννόπουλος, Κάρδαρης, Σερέντα.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Λαδάς, Τρεπεκλής, Τζατζανάς, Κυζιρίδης, Πέκι, Τσιριγώτης, Βλάχος, Τσάνης, Ζαΐμι, Μίσκου, Γεωργόπουλος, αγωνίστηκε ως αλλαγή και ο Γκερέκος.