Ματσάρα στην Αργυρούπολη, ισόπαλοι Πανιώνιος και Παναθηναϊκός

Αγώνας για γερά νεύρα, έγινε στην Αργυρούπολη όπου ο Πανιώνιος υποδέχτηκε τον Παναθηναϊκό για το Νότιο όμιλο της Superleague K17. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3, κάτι που σημαίνει πως ο Ολυμπιακός έχει τη δυνατότητα την Κυριακή να διευρύνει τη διαφορά του από τον Παναθηναϊκό, αν κερδίσει την ΑΕΚ στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Οι «πράσινοι» κατάφεραν να προηγηθούν στον αγώνα στο 28′ με τον Εμμανουηλίδη, ενώ ο Μαχαίρας πέντε λεπτά για λογαριασμό των γηπεδούχων ισοφάρισε σε 1-1! Με τον Πανιώνιο να παίρνει κεφάλι στο σκορ στο 37′ με το γκολ του Ιωαννίδη.

Ο Παναθηναϊκός όμως κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο σχετικά νωρίς να ισοφαρίσει σε 2-2, αφού στο 57′ ο Μιχαήλ έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα και στο 63′ με πέναλτι ο Εμμανουηλίδης έκανε το 2-3! Στο 80′ όμως, με τον ίδιο τρόπο εκτέλεση πέναλτι, ο Πανιώνιος με σκόρερ τον Ζώτο διαμόρφωσε το τελικό 3-3, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη στο 88′ όταν ο Εμμανουηλίδης με το κεφάλι βρήκε το δοκάρι!

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Τζώρτζης, Καμπουρούδης, Μίκο, Κορακιανίτης, Ιωαννίδης, Ατζέλι, Ζώτος, Γρίβας, Μαχαίρας, Τσερέγκωφ, Νομικός, ενώ χρησιμοποιήθηκαν και οι Ποντικάκος, Οικονόμου Ρουκουνάκης, Πάτσης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Σιλαϊδόπουλος): Κακοσαίος, Σπίνος, Ζωγραφάκης, Καραγιάννης, Μανιδάκης, Σκεντεράι, Κολλώκας, Σερπεζής, Μιχαήλ, Εμμανουηλίδης, Σούλτσε, ενώ αγωνίστηκαν και οι Καλομοίρης, Βενέτης, Τουρούκης, Δουγένης.