Ματσάρα στην Κέρκυρα, με νικητή τον Πανιώνιο!

Ωραίο ματς έγινε στην Κέρκυρα ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Πανιώνιο, για την εξ αναβολής 1η αγωνιστική της Superleague K20! Οι «κυανέρυθροι» ήταν αυτοί οι οποίοι έφυγαν με τους βαθμούς της νίκης από το νησί με το τελικό 3-4, αλλά έγινε ένα ωραίο παιχνίδι το οποίο και ευχαριστήθηκε ο κόσμος.

Παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 ο Πανιώνιος μπόρεσε να το γυρίσει.

Στο 28′ ο Νικολούδης σημείωσε το 1-0, ενώ εννέα λεπτά μετά ο Σπάχιου με πέναλτι έκανε το 2-0! Ο Πανιώνιος όμως από την πλευρά του δεν έκατσε με σταυρωμένα τα χέρια και αντέδρασε. Στο 41′ μείωσε ο Μαχαίρας σε 2-1, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 57′ με εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2!

Ο Μιντζάλι στο 66′, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή τρία λεπτά πριν, έκανε το 2-3 και ο Μαχαίρας ξανά με πέναλτι «έγραψε» το 2-4! Η Κέρκυρα το μόνο που κατάφερε ήταν να διαμορφώσει το τελικό 3-4 με τον Μίσκου.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Παγκράτης, Κ. Βλάχος, Τσάνης, Γκίτσης, Παναγιωτίδης, Κέντρος (90′ Γκόγκος), Νικολούδης (53′ Μπάρδος), Ντα Σίλβα, Σπάχιου, Μίσκου, Λάμπογλου (77′ Ι. Βλάχος).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Τριανταφύλλου, Φλαμπούρης (57′ Γρηγορόπουλος), Καλαμάρης, Μητσιογιάννης, Αγγέλης, Αντζέλι, Τσακυργιάννης (64′ Μιντζάλι), Τσιντώνης (67′ Φίλων), Μαχαίρας, Σουσώνης, Αποστόλου.