Ματσάρα στην Τρίπολη με έξι γκολ!

Αστέρας Τρίπολης και Πανιώνιος πρόσφεραν πλούσιο θέαμα σε όσους παρακολούθησαν από κοντά τον αγώνα, με το μεταξύ τους 3-3 για το Νότιο όμιλο της Super League K15.

Παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3-0, οι Αρκάδες βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και ισοφάρισαν στο ματς!

Στο 39′ ο Πιτσουρδάκης έκανε το 0-1 ενώ μέσα σε δύο λεπτά ο Λιάμπος πήγε το σκορ στο 0-3 και συγκεκριμένα στο 51′ και 53′.

Ο Αστέρας όμως μέσα σε ένα τέταρτο κατάφερε να σημειώσει τρία γκολ και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας! Στο 65′ ο Ασημάκης με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ μείωσε σε 1-3, ενώ δύο λεπτά ο Καντέλης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-3. Και ο ίδιος παίκτης στο 76′ με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε στο τελικό 3-3!

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γρηγόρης Παναγιώταρος): Βαλληνδράς, Ασημάκης, Ρουμελιώτης, Τσιώλης, Παπαθεοδωρίδης, Φραγκιαδάκης, Κλέωπας (41′ Καραμάνος), Ρουμπιές, Καλαμαράς, Καντέλης, Μπάτσι.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάκης Παπακαλοδούκας): Στεφάνου, Τσομπάνης, Πιτσουρδάκης, Λαδόπουλος, Δημητρέλης, Κούτρας, Τσέλος, Κωνσταντακόπουλος, Γιάννης, Παυλής, Θεοδωρακόπουλος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Ντρέκης, Λιάμπος, Γκιζήνος, Σεφερλής, Οικονόμου.