Ματσάρα στο Ηράκλειο!

Από τα ωραιότερα ματς του πρωταθλήματος της Superleague Κ20, έγινε στο Ηράκλειο ανάμεσα στον Απόλλων Σμύρνης και την Ξάνθη. Οι γηπεδούχοι νίκησαν με 4-3 τους Ακρίτες, παίρνοντας τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Μόλις στο 7′ ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ με τον Σαχσανίδη, ενώ ο Τσάπαρης στο 24′ σημείωσε το 1-1, όμως δύο λεπτά μετά οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν και πάλι με τον Κοκκόρη, όμως στο 32′ με αυτογκόλ του Κανελλάκη σημειώθηκε το 2-2!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας μπήκε δυνατά και στο 59′ ο Μεσσήνης σημείωσε το 3-2, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 65′ «έγραψε» το 4-2! Η Ξάνθη προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε στο 78′ να μειώσει και να διαμορφώσει το τελικό 4-3 με τον Σουλεϊμάν.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Λευτέρης Βελέντζας): Σταματίου, Κανελλάκης, Διονέλλης, Σπίντζος, Γεωργακόπουλος, Ματάι, Σαρρηγιάννης, Κοκκόρης, Σαχσανίδης, Μεσσήνης, Χρήστου, ενώ αγωνίστηκαν και οι Καριμπίδης, Τζιόλας, Παπακωνσταντίνου.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Ζουρνατζίδης (70′ λ.τρ. Καλαϊτζής), Πεταλωτής, Γιανναράκης, Χασάνογλου, Παπάζογλου, Τσάπαρης (63′ Στοΐνοβιτς), Τσέλα, Αγγελόπουλος (70′ Ιωάννου), Δουλγέρης, Σουλεϊμάν, Σαμπανίδης.