Ματσάρα στο Περιστέρι, νικητής ο Ατρόμητος!

Αγώνας για γερά νεύρα έγινε στο γήπεδο του Ηφαίστου στο Περιστέρι, με τον Ατρόμητο να παίρνει τη νίκη απέναντι στους Έφηβους του Πανιωνίου με 3-2!

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους, καθώς μόλις στο 3’ ο Πάτσικας ανέτρεψε τον Τσερεγκόφ και ο Σκουτέρης άνοιξε το σκορ για τον Πανιώνιο! Στο δεύτερο ημίχρονο όμως τα πάντα άλλαξαν.

Ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά και στο 48’ ο Νιτσάκης «γέμισε» στην αντίπαλη περιοχή από εκτέλεση κόρνερ και ο Βιταλιώτης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 53’ ο Μουρελάτος γύρισε ωραία την μπάλα από τα αριστερά με τον Διακογεωργίου να πλασάρει για το 2-1 των γηπεδούχων!

Ο Πανιώνιος αντέδρασε και με τον Καλαμάρη, ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή ένα λεπτό πριν, στο 61’ ισοφάρισε σε 2-2 με ωραίο πλασέ. Η ομάδα του Περιστερίου όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 77’ ο Νιτσάκης σέντραρε από τα δεξιά με τον Βαγγέλη να πιάνει την κεφαλιά και να διαμορφώνει το τελικό 3-2!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Βασίλης Καλτσής): Κοσκινάς, Πάτσικας, Σκουτέρης, Βιταλιώτης, Στοΐλας, Χοχλαστός, Νιτσάκης (78’ Ζούνης), Μουρελάτος (86’ Μαράνος), Βαγγέλης (80’ Σαββίδης), Διακογεωργίου (64’ Σάσσαλος), Αυγουστάτος (76’ Λέτσι).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κουζινός): Τζίνας, Ιωαννίδης, Κορακιανίτης (90+1’ Πολυμερόπουλος), Μίκο, Καμπουράδης, Αντζέλι, Τσερεγκόφ (60’ Καλαμάρης), Πάτσης (63’ Ζώτος), Μαχαίρας, Γρίβας (84’ Καμαριάρης), Γρηγορόπουλος (60’ Δαυίδης).