Ματσάρα στο Ρέντη, με τον Αστέρα να φεύγει με τον βαθμό!

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο Ρέντη ανάμεσα στον Ολυμπιακό και στον Αστέρα Τρίπολης για το Νότιο όμιλο της Super League K15, στο πρώτο ματς του πρωταθλήματος.

Το ματς είχε συνολικά έξι γκολ, δύο δοκάρια και πολλές ευκαιρίες!

Στο 24′ οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με τον Φλώκο, με τον Καλαμάρα όμως να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 34′. Ο Ολυμπιακός κατάφερε και πάλι να πάρει το πάνω χέρι στο 46′ με τον Γιαλεδάκη ο οποιος σημείωσε εντυπωσιακό γκολ με σουτ λίγο μπροστά από το κέντρο, αλλά ο Καλογερόπουλος ισοφάρισε σε 2-2 στο 54′ με κεφαλιά! Και ξανά ο Γιαλεδάκης στο 56′ έκανε το 3-2, όμως ο Αστέρας είχε και πάλι απάντηση αφού πίεσε και στο 64′ ήρθε το αυτογκόλ του Κατηφόρη για το τελικό 3-3!

Να σημειωθεί πως ο Ολυμπιακός είχε δύο δοκάρια με τον Κουτσογούλα στο 14′ με φάουλ και τον Πάνο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Νίκος Τοπολιάτης): Πούλιος, Κατηφόρης, Μπομπότης, Ρέτσος (76′ Πρέλιας), Γιαλεδάκης, Χρήστου, Σταυρόπουλος, Φλώκος (50′ Πάνος), Μόσχος (59′ Μάνδρος), Κουτσογούλας, Ποιμενίδης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γρηγόρης Παναγιώταρος): Παναγόπουλος, Κωστούρος, Ρουμελιώτης, Καλογερόπουλος, Παπαθεοδωρίδης, Φραγκιαδάκης, Κλέωπας (51′ Ασημάκης), Ρουμπιές, Καλαμάρας (69′ Τσιώλης), Καντέλης, Μπάτσι.