Μεγάλη ανατροπή από την ΑΕΛ!

Τη νίκη με 3-2, στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Κέρκυρα πήραν οι Κ17 της ΑΕΛ για τον Βόρειο όμιλο της Superleague, σε ένα ματς όμως το οποίο πρόσφερε πλούσιο θέαμα και ανατροπή στο σκορ!

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να επιστρέψουν στο ματς και να πάρουν τη νίκη από το εις βάρος τους 0-2! Στο 21′ η Κέρκυρα έκανε το 0-1 μετά από λάθος των γηπεδούχων, ενώ στο 30′ ο Στεργίου σημείωσε το 0-2! Με την Κέρκυρα να προηγείται στο πρώτο ημίχρονο με 0-2, παρά τα δύο δοκάρια που είχε η ΑΕΛ.

Η ΑΕΛ όμως μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και μόλις στο 48′ μπόρεσε να μειώσει σε 1-2 με τον Γκαλγκανόπουλο, ενώ ισοφάρισε στο 72′ με τον Καλαπανίδα! Μάλιστα η ομάδα της Λάρισας βρήκε το σθένος να σημειώσει και το τρίτο γκολ που της έδωσε τη νίκη και συγκεκριμένα το 3-2 έγινε στο 88′ με τον Βάνη!

ΛΑΡΙΣΑ (Ζήσης Ζιάγκας): Σουλούκος, Κυρμιτζής (65′ λ.τρ. Μαλούσι), Βόγλης (46′ Τόπης), Φουρκιώτης, Καλαπανίδας, Καμπέρης (46′ Κακαράντζας), Καλύβας (80′ Βάνης), Μπαμπατζιάς (75′ Χριστιανός), Μορφάκης, Πινακάς, Γκαλγκανοπουλος.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Άρης Λούβρος): Παγκράτης, Βλάχος, Γουλιαρμής, Ζώχιος, Κουλούρης, Στεργίου, Μπάρδος, Γκασίδης, Μποντίμι (90′ Νικογιάννης), Γκόγκος (77′ Κωσταντής), Τριανταφυλλόπουλος (85′ Γιώτας).