Μεγάλη ανατροπή του ΠΑΣ με Παναθηναϊκό!

Σημαντική ψυχολογικά νίκη πήρε ο ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στον Παναθηναϊκό, εντός έδρας, με 3-2 πραγματοποιώντας ανατροπή στο σκορ! Η ομάδα των Ιωαννίνων νίκησε με 3-2, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να χάνει με 0-2 από τους «πράσινους».

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 10′ με τον Σέχου, ενώ το 0-2 έγινε στο 60′ με το αυτογκόλ του Κάγια.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα όμως μείωσε τρία λεπτά μετά με τον Παπαδόπουλο, ενώ στο 65′ ο Βασιλάκης ισοφάρισε σε 2-2! Έτσι οι γηπεδούχοι πήραν τα πάνω τους ψυχολογικά και στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης ο Καραμποΐκης έδωσε τη νίκη στον ΠΑΣ με το τελικό 3-2!

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μάριος Παναγιώτου): Πατσιούρας, Κάγια, Τσάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Λιάσος, Σακκάς (78′ Τσούνης), Θεοχάρης, Καραμποΐκης (90′ Παππάς), Παπαδόπουλος, Πήλιος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Βαγιανίδης, Ζωγραφάκης, Καραγιάννης, Σπίνος, Σερπέζης (75′ Παπαδόπουλος), Τζαβίδας (83′ Σούλτσε), Ηλιάδης, Σέχου, Αθανασακόπουλος, Σαμαράς (57′ Ζαγαρίτης).