Μεγάλο «διπλό» για Πλατανιά!

Σημαντική νίκη σημείωσαν οι Κ20 του Πλατανιά, εκτός έδρας απέναντι στην ΑΕΚ! Οι Κρητικοί ήταν καλύτεροι και κατάφεραν να πάρουν την εκτός έδρας νίκη με το τελικό 1-0.

Με τους «ερυθρόλευκους» να σημειώνουν το γκολ που τους έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στο 41′ με τον Παπαδάκη και μάλιστα δύο λεπτά αργότερα ο διαιτητής της αναμέτρησης ακύρωσε γκολ των φιλοξενούμενων για φάουλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ προσπάθησε με κάποιες αλλαγές να αντιδράσει, αλλά το 1-0 υπέρ του Πλατανιά έμεινε και η ομάδα της Κρήτης κατέκτησε τους τρεις βαθμούς!

ΑΕΚ (Νίκος Παναγιωτάρας): Πάντος, Μπούσης, Ασπρογιάννης, Γιαννούτσος, Λίτσι, Γεωργαμλής, Βαφειάδης, Σπηλιώτης, Γιούσης, Αντωνίου, ενώ έπαιξαν και οι Ψάνης, Κόφι και Ρούσσος.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Νίκος Μαναρώλης): Κασωτάκης, Τσατσαρώνης, Κορωνάκης, Λάμτσε, Φούφλια, Ζίκο, Παπανικολάου (85’ Μαθιουδάκης) Παπαδάκης (57’ Τσακμάκης), Ουές (60′ Ρουσάκης), Καμπόσος, Σκουλουδάκης.