Με δέκα και νίκησε ο ΠΑΣ!

Τι και αν αγωνίστηκε για παραπάνω από ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες ο ΠΑΣ Γιάννινα, κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στον Ατρόμητο με 2-0, για την 21η αγωνιστική της Super League K19!

Συγκεκριμένα, στο 39ο λεπτό του ματς ο Βενετικίδης αποβλήθηκε από το ματς καθώς έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής.

Παρόλα αυτά όμως οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ στο 55′ με τον Βασιλάκη, ενώ στο 87′ ο Γώγος διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με κεφαλιά.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μάριος Παναγιώτου): Βενετικίδης, Κάγια, Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Λιάσος, Σακκάς (70′ Μπούμπας), Θεοχάρης, Καραμποΐκης (85′ Λώλης), Παππάς (43′ Πατσιούρας), Πήλιος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Ιωαννίδης, Νταούλιας (71′ Πολίτης), Αθανασίου, Ανδριόπουλος, Βιταλιώτης, Ξενοπανάγος, Χριστόπουλος, Βαγγέλης, Ρούνης (58′ Κολινιάτης), Ζούνης (58′ Νιτσάκης), Τσακίρης.