Με δέκα και στις καθυστερήσεις, η Λαμία πήρε το τρίποντο!

Τη νίκη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε η Λαμία απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα, εντός έδρας, για τον Βόρειο όμιλο της Super League K17, με 1-0!

Το ματς ήταν αρκετό κλειστό και φαινόταν ότι όποιος θα βάλει το γκολ θα κάνει και τη διαφορά στον αγώνα.

Τελικά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα, όταν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με σκόρερ των Καρακώστα, παρά το γεγονός ότι αγωνιζόντουσαν από το 71′ με παίκτη λιγότερο εξαιτίας της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Γεωργούση!

Να σημειωθεί πως ο φιλοξενούμενος ΠΑΣ είχε δοκάρι στο 50′ με τον Γροσδάνη.

ΛΑΜΙΑ (Αποστόλης Καραπλής): Μαυράδας, Τσιάτσιος, Καρακώστας, Γεωργούσης, Σπαθούλας, Κωστάκος, Ματθαίου (90+2′ Αναγνωστόπουλος), Ντζιός, Γεμενής (73′ Χύσκα), Νικολόπουλος, Γιαννακάκος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Βακαλόπουλος, Μάκης, Ντούκας (73′ Δημητρέλος), Ζιάβρος, Ντόντης, Παππάς (83′ Τασιούλας), Κλεισούρας, Γροσδάνης, Λέκκας, Πλατιάς (55′ Πλατιάς), Πόγιας (90′ Κουλούρης).