Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο

Τη νίκη με 2-0 πήρε ο Παναιτωλικός στον Βόρειο όμιλο κόντρα στην Ξάνθη! Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τα κενά στην αντίπαλη άμυνα, τα οποία δημιουργήθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Το 1-0 έγινε στο 52′ με τον Τσιακούμη, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε για τον Παναιτωλικό ο Βασίλας στο 70′.

Η Ξάνθη από την άλλη είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς όμως το γκολ και στο δεύτερο μέρος το… πλήρωσαν!

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Χρήστος Ζαπάντης): Βοϊδής, Βασίλας (78′ Χρήστου), Παπαχρήστος, Ντζάλας, Λαζαρίδης, Τσιακούμης (77′ Κρανιώτης), Λάκκας (80′ Κοκκώνης), Σοροβός, Τρομπούκης (80′ Ντάβανος), Δήμος, Βλάχος (62′ Παχνής).

ΞΑΝΘΗ (Θόδωρος Καραγιαννίδης): Κοτσάκης, Βαφειάδης, Ιγνατιάδης, Ευθυμιάδης, Χασάνογλου, Ζυπίδης, Κουράκ, Γκαρνέτας, Παπαδούδης (50′ Μπίλιας), Ασήμογλου (76′ Παροτσίδης), Αλή (65′ Κοντογιαννίδης).