Με… εκτελεστή τον Μπουζούκη!

Ο Παναθηναϊκός βγήκε νικητής στο ντέρμπι με την ΑΕΚ στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Κορωπίου, με 1-0! Οι «πράσινοι» έτσι συνεχίζουν να είναι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Superleague Κ20, παραμένοντας παράλληλα και αήττητοι στο πρωτάθλημα!

Οι γηπεδούχοι πίεσαν αρκετά στο πρώτο ημίχρονο για να σημειώσουν το γκολ που θα έκανε τη διαφορά, χωρίς όμως επιτυχία, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στο ημίχρονο με το ισόπαλο 0-0.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον Παναθηναϊκό σημείωσε ο Μπουζούκης στο 59′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ! Στο αμέσως επόμενο λεπτό η ΑΕΚ είχε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει, όταν ο Γιούσης έκανε από μακριά τη λόμπα προσπαθώντας να αιφνιδιάσει τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας των «πρασίνων»!

Έτσι έμεινε το 1-0 υπέρ του Παναθηναϊκού, ο οποίος και βγήκε νικητής από το ντέρμπι της αγωνιστικής.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος-Κώστας Ταράσης): Χαλκίδης, Οικονομόπουλος, Ζωγραφάκης, Μανιδάκης, Σκεντεράι, Θεοχάρης, Κουντουριώτης (69′ Δημητρουλας), Εμμανουηλίδης (80′ Ξεπαπαδάκης), Σέου, Μπουζούκης (82′ Καλομοίρης), Αποστολάκης.

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος-Γιώργος Αλεξόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Ψάνης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης (80′ Χριστόπουλος), Στυλιανόπουλος (65′ Μπάμπης), Ασπρογιάννης, Μπότος (58′ Γιούσης), Γιάντομ, Σαρδέλης, Σπηλιώτης.