Με Πήλιο και Ντόλοβατς ο ΠΑΣ

Δυνατό ματς έγινε στα Γιάννενα με τον ΠΑΣ να υποδέχεται τον Άρη για την 4η αγωνιστική της Super League K19. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν 2-0, σημειώνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, παίρνοντας έτσι τη δεύτερη σερί τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Το 1-0 έγινε μόλις στο 6′ όταν ο Πήλιος βγήκε τετ α τετ και με πλασέ άνοιξε το σκορ! Ο Άρης αντέδρασε και στο 12′ σημείωσε το γκολ ο Βαβλιάκης, το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι νωρίς ο ΠΑΣ κατάφερε να σημειώσει το γκολ, αφού στο 59′ έκανε το 2-0 με το σουτ του Ντόλοβατς, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μάριος Παναγιώτου): Βενετικίδης, Κάγια, Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Λιάσος, Ντόλοβατς (72′ Καραμποΐκης), Νάουμετς (55′ Μπούμπας), Παπαδόπουλος (81 Θεοχάρης), Λιάππης, Πήλιος.

ΑΡΗΣ (Πασχάλης Μελισσάς): Μπαμπούρης, Καλλίδης, Τσαγκαλίδης, Καγκελίδης, Μπαγκαλιάνης, Παπαγεωργίου, Χατζηπιρπιρίδης, Ψωματάκης (71′ Τράκας), Κοντοπούλης, Βαβλιάκης (64′ λ.τρ. Κανταρτζής), Σούτας (57′ Μπαλικτσής).