Με πρωταγωνιστή τον Εμμανουηλίδη!

Ο Παναθηναϊκός στο ντέρμπι των Κ17 βγήκε νικητής απέναντι στον Ολυμπιακό, επικρατώντας με 3-2 στο Κορωπί! Οι «πράσινοι» με πρωταγωνιστή τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος της Superleague Κ17, κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο και να αναγκάσουν τον Ολυμπιακό στην πρώτη του ήττα για φέτος.

Με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, καθώς στο 53’ άνοιξε το σκορ ο Εμμανουηλίδης και έγινε το 1-0 για τον ΠΑΟ. Οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Βοΐλη στο 60’, αλλά ο Καλομοίρης οκτώ λεπτά αργότερα έκανε το 2-1 για τον Παναθηναϊκό! Ο Εμμανουηλίδης έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στους «πράσινους» στο 76’ και ο Ολυμπιακός μείωσε σε 3-2 με τον Βοΐλη στο 83’.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μαραγκός -Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Παλασκώνης, Βενέτης, Νταμπίζας (90+1’ λ. τρ. Πογιάννης), Μανιδάκης, Σπίνος, Εμμανουηλίδης (85’ Ματζώρος), Κολόκας (67’ Καλομοίρης), Σέχου, Σκεντεράι (74’ Θεοδωράκης), Χριστοδούλου (79’ Ζωγραφάκης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Μαυρογενίδης): Νικοπολίδης, Μαργαρίτης (82’ Κακάμης) , Γαλούπης, Παπαδόπουλος, Ράμα, Γκοτζαμανίδης (58’ Φιτόπουλος), Κατσούκης, Τσερκώνης (72’ Τσιριγώτης), Μπέκος (53’ Οικονομίκος), Ντουμάνης (66’ Σταυρόπουλος), Βοϊλης.