Με πρωταγωνιστή τον Νταλακούρα, πέρασε από τη Λάρισα!

Παίζοντας καλό και επιθετικό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο ο Παναιτωλικός κατάφερε να περάσει από την έδρα της ΑΕΛ και να πάρει τη νίκη με 2-1, για το πρωτάθλημα της Superleague K20!

Η ομάδα του Αγρινίου μπόρεσε να προηγηθεί στο ματς στο 31′ με το γκολ του Νταλακούρα, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 43′ με εκτέλεση πέναλτι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-2!

Οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο έδειξαν να αντιδρούν και κατάφεραν στο 63′ να μειώσουν σε 1-2 με το γκολ του Καραλούλη, ενώ θα μπορούσαν να είχαν πάρει και τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά στο 88′ η κεφαλιά του Γεωργακόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι!

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Παϊτέρης, Καλούσης (65′ Κουσιάς), Καρατάσιος, Καλφούτζος, Αναγνώστης, Μασούρας, Κυρίτσης Θ. (77′ Κυρίτσης Γ.), Ευμορφίδης, Νούσιος (54′ Γεωργακόπουλος), Χατζής, Καραλούλης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Σταματόπουλος, Μπελεβώνης (85′ Αλομπισάντ), Χριστογιάννης, Μαλής, Μανωλάκης, Παναγιωτίδης, Νταλακούρας, Καββαδίας (83′ Κοτοφώλης), Γεωργούσης, Τσιγγάρας (89′ Μαντζάνας), Γκασούκας.