Με υπογραφή… Ρονάλντο!

Δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα ο Ατρόμητος να πάρει την εκτός έδρας νίκη από τον Πλατανιά, για το Νότιο όμιλο της Superleague K15. Η ομάδα του Περιστερίου έφυγε από τα Χανιά με το νικηφόρο 3-0 και βρίσκεται στην πρώτη θέση με πέντε βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο Ολυμπιακό και περιμένει το ντέρμπι της Κυριακής μεταξύ των «ερυθρόλευκων» και της ΑΕΚ.

Στο ματς των Χανίων, στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά και στο 50′ είχε δοκάρι με τον Ρίζο, ενώ στο 55′ άνοιξε το σκορ με τον Ρονάλντο!

Ο ποδοσφαιριστής του Ατρόμητου ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, καθώς πραγματοποίησε το χατ τρικ μέσα σε ένα ημίχρονο σημειώνοντας το 2-0 στο 70′ και πέντε λεπτά διαμόρφωσε το τελικό 3-0!

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Ριτζάκης): Τζολάκης, Καραπιδάκης, Μαλιχούτης, Γιαννικάκης, Φασαράκης, Μαρκαντωνάκης (60′ Φραγγεδάκης), Καραταράκης, Βάρδας, Δρικάκης (65′ Μπερικάκης), Σκέντζος (70′ Παρασκάκης), Αλιφιεράκης (55′ Παπαηλιάκης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): χρησιμοποίησε τους: Σάλτα, Ρουσόπουλο, Ρίζο, Τσουρούλα, Γιαννακίδη, Πιέτρη, Μακρυγιαννάκη, Σαμούρη, Ρονάλντο, Κωστόπουλο, Πομώνη, ενώ αγωνίστηκαν και οι Ζαΐμι, Καρδάμης, Τουμαζάτος, Σέλληνα, Ζαχαρίου.

Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα peristerisports.gr.